Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Zootekni bölümü iş alanları

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda ziraat fakültelerinin zootekni bölümünde öğrenim gören veya mezun olmuş olan arkadaşlarımızın iş alanlarından bahsedeceğiz. Yani kısaca Zootekni bölümü iş alanları nelerdir bunlara değineceğiz. Bu bölümden mezun olan arkadaşlarımız ziraat mühendisi sıfatı alacaklardır.

Bu bölümden mezun olan arkadaşlarımız T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Yem sanayi tesisleri ve işletmeleri, Yem katkı maddesi üretim tesisleri ve işletmeleri, Hayvansal üretim işletmeleri, Süt sığırcılığı işletmeleri, Sığır besiciliği işletmeleri, Koyunculuk-Keçicilik işletmeleri, Yumurta tavukçuluğu işletmeleri, Etlik piliç üretim işletmeleri, Hindi üretim işletmeleri, Damızlık İşletmeleri, Damızlık hayvan üretim işletmeler, Damızlık birlikleri, Yetiştirici birlikleri, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri, Tarımsal Araştırma Enstitüleri, Kesimhaneler, Et ürünleri üretim, ambalaj ve işleme tesisleri, Süt ürünleri üretim, ambalaj ve işleme tesisleri, Üniversiteler gibi pek çok alanda iş bulabilirler.

Bölüm hakkında kişisel yorum yapacak olursak bu bölümden mezun olan veya bu bölümde okuyan arkadaşların eğer özel firmalarda iş bulma gibi bir düşünceleri varsa kesinlikle hem yabancı dil bilmeleri hem ehliyet sahibi olmaları hem de kendilerini çok iyi geliştirmiş olmaları gerekir. Devlete girmeyi planlayan arkadaşlarımızın ise kpss için mezun olmadan sağlam hazırlık yapması ve 80 ve üstü puan almaya gayret göstermeleri gerekmektedir. Ama bizim en net önerimiz eğer imkanları varsa kendi işlerini kurmaya yönelmeleri çünkü hem devlet desteği şuan var hem de daha karlı ve sağlam bir yatırım olur.

ilginizi cekebilir

Zootekni bölümü tanımı

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda siz değerli arkadaşlarımıza ziraat fakültesi zootekni bölümü hakkında bilgiler vereceğiz. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]