Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
üniversite seçmek

Ziraat fakültesi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Ziraat fakültesi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Üniversitesi sınavlarından sonra sonuçların açıklanmasıyla beraber pek çok arkadaşımızı tercih heyecanı sarıyor ve bazen istedikleri, bazen başkalarından duydukları, bazen iş imkânı iyi diye bazen de o şehirde akrabaları olduğu için tercihlerde bulunuyorlar.

Peki, ziraat fakültesi seçerken nelere dikkat edilmeli, önce okul mu bölüm mü düşünülmeli gibi hususlar üzerine kendi düşüncelerimizi bu bölümü seçecek olan arkadaş ile bu yazı dizisiyle paylaşmaya karar verdik.

üniversite seçmek
                       üniversite seçmek

İlk önce hangi okul da ve nasıl okumak istediğinizi seçmelisin. Peki neden diye soracak olursanız, bazı okullar büyük bir kampüsün içinde yer alırken bazı üniversiteler şehir içerisinde tamamen dağılmış vaziyetteler. Yani bir kampüse sahip değiller. Tüm bunlar önemli değil gibi gelse de 4 yılınızı geçireceğiniz yer olarak düşünürseniz bizce önemli. Bu üniversite seçimi etkileyen ve okul seçimi yapılırken düşünülmesi gereken diğer önemli hususta şehir seçimi. Çünkü seçtiğiniz şehir tüm yaşantınızı etkileme ve aradığınızı bulamamanıza neden olabiliyor ki durumu kısaca şöyle açıklayabiliriz. Bir Konya ile Antalya veya Diyarbakır ile İzmir veya Antalya ile İzmir arasında hem şehrin size sundukları hem de üniversitenin size sundukları arasında büyük farklılıklar oluyor.

Tüm bu seçimler tamamlandıktan sonra ziraat fakültesinde hangi bölümü seçeceğinize karar verme aşamasına geçin ve bu işi yaparken birden fazla ayırıcıyı göz önünde bulundurun. İlk tüm bölümleri açarak bitirdikten sonra nerelerde ve ne şartlarda çalışma imkânları buluyorlar bunlara bir göz atın daha sonra bölümlerin derslerine ve bu derslerin içeriklerine göz atın. En sonunda da size en uygun olanını seçin ve bu kararınızdan vazgeçmeyin.

Vazgeçmeyin çünkü bitki koruma seçecekken ailesinin demesiyle zootekni seçen bir kişinin hayatında hiç hayvana değmemiş olması ve hayvana değerken de hoşnutsuz olması emin olun hem o okulun bir eziyete, hem de başarısızlığın sizi yakalamasına en büyük etken olacaktır.

Bölümünüzü seçerken unutmayın bu sizin hayatınız boyunca yapacağınız İŞİNİZ olacaktır. Bu yüzden iyi düşünüp acaba bu işi sürekli yapmak istiyor muyum diye kendinize bir kez daha sorun.

ilginizi cekebilir

Harf notu nedir?

Harf notu nedir? Üniversiteye yeni başlayan arkadaşlar için sınavlardan sonra harf notu şoku yaşamamaları için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]