Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Yaz okulu

Yaz okulu nedir?

Yaz okulu nedir?

Yaz okulu normal eğitim süresi içerisinde vize ve final sınavları neticesinde başarılı olamayarak kalmış öğrencilerin yaz tatiline gitmek yerine okulda açılacak olan yaz okuluna giderek kalmış oldukları dersleri kurtarması için uygulanan bir sistemdir.

Yaz okulu ne zaman açılır?

Yaz okulu isminden de anlaşılacağı gibi her bir eğitim döneminin sonunda yani 1. Sınıfın veya 2.3 sınıfların son döneminden sonra yani okulların kapanması gereken zaman olan yaz aylarında açılır.

Yaz okuluna kimler kalır?

Yaz okuluna normal eğitim döneminde başarılı olamamış öğrenciler kalarak açılan yaz okulunda o derslerin eğitimini tekrar alarak tekrar sınav olurlar.

Yaz okulu
Yaz okulu

Yaz okuluna nasıl başvuru yapılır?

Yaz okullarının kredi başına bir ücretleri vardır bunlar, öğrenci işlerinden veya üniversite sayfasında ilan edilir. Bu ücretleri alacağınız derslerin kredilerini hesaplayarak açıklanan bankaya ödedikten sonra ya öğrenci sisteminizden ya da öğrenci işlerinden ders seçimi yapılarak başvurunuzu yapmış olursunuz.

Yaz okulunda geçme-kalma nasıl olur?

Yaz okullarında geçme kalma kısmı okul kurulunun belirlediği geçme sistemine göre işler genellikle geçme notu uygulanır ve bu not 70 olarak kabul edilir ( bu not ve sistem üniversiteden üniversiteye değişebilir )

Ayrıca yaz okullarında devamsızlıkta aktif olarak işler yani yaz okullarına devam zorunluluğu vardır. Eğer öğrenci parasını ödeyip devamsızlık yaparsa sınavdan başarılı olsa bile devamsızlıktan dolayı KALMIŞ sayılır.

Kaldığınız dersin yaz okulu açılmadıysa ne yapmalısınız?

Kaldığınız dersin yaz okulu açılmadıysa veya açılmayacaksa önce o dersin öğretmeniyle konuşmanız sizin açınızdan daha iyi olur buradan olumlu bir sonuç alamazsanız eğer o dersten kalmış 10 öğrencinin o dersin yaz okulunu açılmasını istediği belirten bir dilekçe yazılarak öğrenci işlerine verilir. Bu durumda büyük ihtimalle o dersin yaz okulu kalan öğrenci sayısı ve istek göz önüne alındığından açılır.

 

Aklınıza takılan tüm soruları sayfa altından sorarsanız en kısa sürede sizlere yardımcı olmaya çalışırız arkadaşlar.

ilginizi cekebilir

Harf notu nedir?

Harf notu nedir? Üniversiteye yeni başlayan arkadaşlar için sınavlardan sonra harf notu şoku yaşamamaları için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]