Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
üniversitede sınıfta kalma

Üniversitede sınıfta kalmak?

Üniversitede sınıfta nasıl kalınır?

Üniversiteye yeni başlayıp ilk senesinde biraz bocalayan pek çok arkadaşımız olmuştur veya ilerleyen sınıflarda derslerin giderek ağırlaşması nedeniyle zorlanan ve sınıfta kalmaya doğru yaklaşan. Bu yazımızda üniversitede sınıfta kalma nedir ve nasıl olur ondan bahsedeceğiz.

Üniversite okurken kaçıncı sını olursanız olun GANO puanınız 1.80’in altına düşerse eğer sınıfta kalırsınız yani dönem tekrarı yapmak zorunda kalırsınız. ( bu 1.80 gano kısmı üniversiteden üniversiteye değişebilir bunun için öğrenci işlerine sorarak bilgi almanız daha doğru olacaktır.)

Veya bir diğer sınıfta kalma nedenide devamsızlık hakkınız dolarsa tüm derslerden yani hiç üniversiteye gitmezseniz direk olarak sınıfta kalmış sayılırsınız ve dönem tekrarı yapmanız gerekir.

Dönem tekrarına kalırsam geçtiğim dersler ne olur?

Dönem tekrarı yapmak zorunda olan öğrenci kaldığı dersleri tekrar almak ZORUNDADIR fakat geçtiği dersleri harf notu ne olursa olsun alma zorunluluğu yoktur ama yükseltmek için geçtiği veya başarılığı olduğu dersleride tekrar alabilir.

ilginizi cekebilir

Harf notu nedir?

Harf notu nedir? Üniversiteye yeni başlayan arkadaşlar için sınavlardan sonra harf notu şoku yaşamamaları için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]