Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
üniversitede iş

Üniversitede part-time çalışma nasıl olur?

Üniversitede part-time çalışma nasıl olur?

Üniversiteye başlayan arkadaşların zamanla en büyük sorunlarından biri maddiyat olur. Çünkü evde yapılan hesap çarşıya hiçbir zaman uymaz. Özellikle ailesinden uzakda başka bir şehirdeüniversite okumak için ayrılan arkadaşlarımız maddi açıdan ailesinin yanında okuyan arkadaşlarına oranla daha fazla zorlanmaktadırlar. Bu yüzden part-time yani yarı zamanlı işlerde çalışarak ekonomik anlamda tutunmaya çalışırlar.

Çoğu üniversite bu anlamda öğrencilerinin yanında yer almak için üniversite içerisinde pek çok işte öğrencilere part-time iş imkanı sunmaktadır, bunlardan faydalanmak için yapmanız gereken ya üniversiteniz web sitesinde bir açıklama varsa orayı takip ederek başvuru yapmak veya üniversite içerisinde öğrencilerle ilgilenen ofislere başvuru yapmakta. Daha sonra yapılacak olan seçilim ile yarı zamanlı, derslerinize aksatmayacak işinize başlayabilirsiniz.

Üniversite dışında da pek çok part-time iş imkanı vardır. Bunlar için organizasyon yapan ajanslara kayıt olmanız yeterli. Bunlar el ilanı dağıtma, marketlerde ürün tanıtımı, animatörlük gibi günü birlik iş imkanları sunmaktadır.

Peki, ne iş yapar üniversitede öğrenci?

Üniversitenin yemek hanesinde, kütüphanesinde, uygulama alanlarında, labaratuarlarında ve buna benzer fakülteler içi birimlerde görevlendirilirler.

ilginizi cekebilir

Harf notu nedir?

Harf notu nedir? Üniversiteye yeni başlayan arkadaşlar için sınavlardan sonra harf notu şoku yaşamamaları için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]