Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Tarım ekonomisi bölümü tanımı

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda ziraat fakültesi tarım ekonomisi bölümü hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede bölümün amacının neler olduğunu öğrenmiş olacaksınız.
Tarım ekonomisi bölümünün amacı ekonomi biliminin tüm öğretilerini ki bu öğretiler kısıtlı imkanların eldeki olanaklar ve piyasadaki dengeler ile revize edilerek maksimum verimin alınmasıdır. Tüm bu bilgilerin tarım üzerine uygulanmasını hedefleyerek çalışan bir bölümdür. Yani tarım ekonomisi bölümü elde bulunan kıt kaynakların en iyi şekilde kullanılarak en fazla verimin, üretimin ve pazarlamanın geliştirilmesini sağlamaktır.

Bir tarım ekonomisi kitabından alıntı ile cevap vermek gerekirse.

Ekonominin prensiplerinin tarıma uygulanmasına tarım ekonomisi denmektedir. Bu anlamda gerekli bilginin bireye aktarıldığı yerde elbette tarım ekonomisi bölümü oluyor.

ilginizi cekebilir

Zootekni bölümü iş alanları

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda ziraat fakültelerinin zootekni bölümünde öğrenim gören veya mezun olmuş olan arkadaşlarımızın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]