Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

İç anadolu bölgesi 1. Tarım ve gıda kongresi

Bu yıl 1. si yapılacak olan  1. Tarım ve gıda kongresi 2 – 4 Ekim 2013 tarihin de Niğde de yapılacaktır.

Giriş yazısı

Değerli Katılımcılar,

Ülkelerin kalkınmasının en önemli yapı taşlarından biri olan tarım, insanların gıda gereksinimini karşılamak ve sanayiye hammadde sağlamak gibi hayati işlevlere sahiptir. Nüfus artışına ve teknolojik gelişmelere paralel olarak, toplumun gün geçtikçe artan ve değişen ihtiyaçlarına cevap vermek için tarım bilimi de değişim ve gelişim göstermek zorundadır. Bu açıdan toprak, su, bitkisel ve hayvansal kaynaklarımızın korunması, etkin ve verimli bir şekilde kullanımı ve bu kaynakların gelecek nesillere sürdürülebilir olarak taşınması çok büyük önem taşımaktadır.

Birçok disiplinin kesişme noktası olan tarım ve gıda alanında kullanılan yeni teknolojileri ve gelişmeleri gündeme getirmek, yeni işbirliklerine olanaklar sağlamak kongremizin temel amaçlarıdır. Kongrede, farklı üniversitelerden ortak alanlarda çalışan bilim insanlarının, kamu ve özel sektör temsilcilerinin bir araya gelerek tanışmaları, karşılıklı bilgi alış-verişinde bulunabilmeleri ve güçlerini birleştirerek daha etkin çözümler üretebilmeleri hedeflenmiştir. Kongreye, tarım ve gıdanın değişik alanlarında çalışan pek çok araştırmacının katılımı beklenmektedir. Bu da özellikle genç araştırmacılara, uzman araştırmacılarla tanışma, onların bilgi ve deneyimlerinden faydalanma fırsatı sunacaktır. Tarım ve gıda alanında çalışan çok değerli bilim insanlarının, kamu ve özel sektör temsilcilerinin ve diğer tüm paydaşların 2-4 Ekim 2013 tarihleri arasında Niğde Üniversitesi‘nde gerçekleştirilecek olan İç Anadolu 1. Tarım ve Gıda Kongresine katkı ve katılımlarının ülkemiz için yararlı sonuçlar doğuracağına inanmaktayız. Ev sahibi olarak birincisini düzenleyeceğimiz kongremizde sizleri de aramızda görmek bizlere onur ve güç verecektir.

Saygılarımızla,

Düzenleme Komitesi Adına
Prof. Dr. Metin Yıldırım

Web sitesi

kongre.nigde.edu.tr/targid2013/

ilginizi cekebilir

Yayın balığı yetiştiriciliği

Yayın balığı yetiştiriciliği Ülkemizin birçok göl, tatlı su kaynakları ve akarsuyunda bulunan yayın balığı (Silurus …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]