Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Mutlak değerlendirme sistemi

Harf notu nedir?

Harf notu nedir?

Üniversiteye yeni başlayan arkadaşlar için sınavlardan sonra harf notu şoku yaşamamaları için böyle bir konu başlatmaya karar verdik. Sınavlardan sonra 50 veya 55 aldığını görev bazı arkadaşlar dersi geçtiklerini düşünürek sevinselerde HARF NOTLARI açıklandıktan sonra FF harf notunu görünce o dersten kaldıklarını çok geçmeden fark edeceklerdir. Yani kısaca şöyle açıklayabiliriz, dersten aldığınız notlar elbette çok önemi ama o notların harf sisteminde neye karşılık geldiği daha da önemli çünkü sistemden geçip kalmanızı o harf notları sağlıyor.

Peki, harf notları neye göre belirlenir?

Harf notları elbette dersten aldığınız notlara göre belirleniyor fakat notlarınızın hangi sitem ile belirlendiğine göre değişim gösteriyor. Örneğin MUTLAK NOT SİSTEMİ uygulanıyorsa o ders için tabloya bakarak hemen notunuzun harf sisteminde kaça denk geldiğini veya ne olduğunu anlayabilirsiniz. Aşağıdaki tablodaki gibi. Bu limitler her üniversitede farklılık göstere bilir, bu tabloyu üniversitenizin syfasından bulabilirsiniz.

Mutlak değerlendirme sistemi
Mutlak değerlendirme sistemi

Fakat ders notlarınız bağıl not sistemine göre değerlendirilirse işte o zaman herşey daha da ilginç olur çünkü 40 aldığınız bir dersten kaldığınızı düşünürken BA yani neredeyse 80 notuna tekabül eden bir not ile geçtiğinizi görebilirsiniz. Bu not sisteminde sınıfın başarısı sizin alacağınız harf notu belirleyecektir.

ilginizi cekebilir

Üniversitede part-time çalışma nasıl olur?

Üniversitede part-time çalışma nasıl olur? Üniversiteye başlayan arkadaşların zamanla en büyük sorunlarından biri maddiyat olur. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]