Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Hangi bölüm daha kolay?

Ebet çevremizdeki kişilerden veya internetten bize bu yönde çok fazla soru geliyor.  Genelde insanlar ziraat fakültesinin hangi bölümü daha kolaydır şeklinde sorular soruyorlar.

Arkadaşlar bu sorunun cevabı ne yazık ki kimsede yok. Çünkü ziraat fakültesinin tüm bölümleri bireye özgü zorluk veya kolaylıkta. Misal siz hayvanları çok seviyorsanız, bunlar hakkında araştırmalar yapmek ve bilgiler edinmek istiyorsanız belki az biraz da ezberiniz daha kuvvetliyse zootekni bölümü size göre kolay bir bölüm olarak gelebilir. Fakat hayvanlar ile aranız çok kötüyse onlara dokunamıyorsanız ve onlarla ilgili bilgiler hiç ilginizi çekmiyorsa emin olun bu bölüm sizin için oldukça zor bir bölüm diyebiliriz.

Bu tür sorularınızın cevabını bölümlerin ders programlarına bakarak, ders içeriklerini inceleyerek daha kolay öğrenebilirsiniz.

Gelelim bize yöneltilen bir diğer soruya.

Bu soruda ziraat fakültesinin hangi bölümünden mezun olanlar daha kolay iş bulur? sorusu oluyor.

Bu sorunun cevabını kısaca şöyle özetleyebiliriz. Öncelikle şunu belirterek başlayalım cümlelerimize ziraat fakültesinin bizce her bölümü eşit düzeyde iş bulma şansına sahip. Ama iş bulma şansınızı arttıran çok önemli bir kaç husus var diyebiliriz. Bunları sıralayacak olursak.

Dil

Evet günümüzde artık ulusal pazarların da gelişmesi ile beraber her firma veya kurum en az bir dil bilen ki ”bu dil genelde İngilizce oluyor” personel arıyor. Eğer siz biraz daha öne geçi İngilizce ile beraber bir dil daha öğrenip yabancı dil sayınızı artırırsanız emin olun bir adım öne geçmiş olursunuz.

Mezuniyet puanı

Diğer çok önemli bir hususta mezun olduğunuz puan veya gano diyebiliriz. Sonuçta bu ganolar sizin o iş de ne kadar hevesli ve başarılı olduğunuzun en büyük göstergelerinden biri. Eğer ganolarınızı 3.00 gibi bir rakamın üstünde tutmayı başarırsanız iş bulma konusun da çok büyük bir şans elde etmiş olursunuz.

Sertifika

Mezun olma zamanınız gelene kadar yani 4 yıl boyunca en az bir kaç sertifika toplarsanız iş başvurularında sahip olduğunuz bu sertifikalar diğerlerinin önüne geçmenizde size büyük deste olacaktır.

Umarım bu yazı iş hayatına atılacak olan arkadaşlarımız için veya bölüm seçimi yapacak olan arkadaşlar için iyi bir kaynak olur. Bu yazıyı gün geçtikçe güncelleyerek genişlemesine yardımcı olacağız.

 

ilginizi cekebilir

Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Eğitimi İlanı

TARIM SİGORTALARI HAVUZU EKSPERLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENECEKTİR     Tarım Sigortaları Kanunu (Kanun No: 5363) kapsamında, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]