Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Expo’nun Ülkemize ve Antalya’ya kazandırdıkları

Expo’nun Ülkemize ve Antalya’ya kazandırdıkları

 

EXPO sürecinde yapılacak yatırımlar ve yaratılacak yeni istihdam olanakları kentin ekonomik gücünü artıracak. Bu durum şehrin ve ülkenin refah düzeyini önemli ölçüde etkileyecek.

Kente gelen ziyaretçilerin ulaşımını kolaylaştırmak adına yapılacak ulaşım ve altyapı yatırımları Antalya halkının yaşam kalitesinin yükselmesini sağlayacak, yaşam standartları yakalanacak. Milyonlarca ziyaretçiyi Antalya’ya getirebilmek ve Antalya’ya gelenlerin başka kentleri kolayca ziyaret edebilmelerini sağlamak için yapılacak hızlı tren, metro, tramvay gibi projeler EXPO sonrasında da halkın hizmetinde olacak.
Antalya, “EXPO Ev Sahibi Kent” olarak bir “Dünya Kentine” dönüşecek, uluslararası alanda tanınırlığı artacak. Hali hazırda 500.000 yatak kapasitesi bulunan Antalya’ya yapılacak yeni konaklama yatırımları ile de şehrin turizm ve kongre alanında yeterliliği bir kez daha kanıtlanmış olacak. EXPO’ya katılım yoluyla Antalya’yı tanıma fırsatı bulan uluslararası yatırımcılar, yatırım fırsatlarını daha yakından görecek ve yabancı yatırımcıların sayısı artacak. EXPO Antalya’nın yenilenmesine de katkıda bulunacaktır. Antalya’nın cazibe merkezine dönüşmesiyle birlikte kentsel dönüşüm projeleri de hızlanacaktır. EXPO’nun yapılacağı alan EXPO sonrasında şehrin ekonomik ve sosyal hayatına katkı sağlayacak şekilde değerlendirilecektir.
Kaynak: http://www.expo2016antalya.org.tr/tr/1/2/expo%E2%80%99nun-kazandirdiklari#.UfT82tJ7IrA

ilginizi cekebilir

Expo 2016 Antalya için İndirim kuponları

2016 yılında ülkemizde yapılacak olan expo 2016 antalya için hızla yapılanma devam ederken 23 Nisan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]