Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Expo hakkında bilgi

Expo hakkında bilgi

 

Latince kökenli “Exposition” sözcüğünün kısaltması olan EXPO, “Uluslararası Sergi” ya da Dünya Sergisi” olarak kullanılmaktadır. EXPO’ları onaylamaya yetkili uluslararası iki kurum bulunmaktadır. Bunlar, BIE (International Exhibitions Bureau) ve AIPH (Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği) dir. Türkiye BIE’ye 2004 yılında, AIPH’e ise 2009 yılında üye olmuştur. 2016 yılında Antalya’da yapılacak olan Evrensel Botanik Sergisi etkinliklerinin Planlanması, düzenlenmesi ve yönetilmesi ile ilgili olarak EXPO 2016 ANTALYA Kanunu yayımlanmış ve organizasyona yönelik faaliyetleri yürütmek üzere EXPO 2016 Antalya Ajansı kurulmuştur.


“Botanik” temalı “EXPO 2016 Antalya” ülkemizde düzenlenecek ilk EXPO’dur.

Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan “EXPO 2016 Antalya”, “Çiçek ve Çocuk” temasıyla Antalya ilimizde düzenlenecektir. 112 hektarlık alanda 6 ay boyunca açık kalacak olan EXPO’ya 100’den fazla ülke ile 30 uluslararası kuruluşun katılımı beklenmektedir. EXPO 2016 Antalya’yı yerli ve yabancı 8 milyon turistin ziyaret etmesi hedeflenmektedir. Ulusal ve uluslararası kongrelerin, panellerin, toplantıların ve seminerlerin organize edileceği EXPO 2016 ANTALYA kapsamında kültürel ve sanatsal etkinlikler de ziyaretçilerle buluşturulacaktır. Düzenleneceği Nisan‐Ekim 2016 tarihlerinden sonra da açık kalacak olan Botanik EXPO sadece Antalya’ya değil, çevre illere ve ülke genelindeki turizm ve ticaretin gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır.

 

Kaynak: http://www.expo2016antalya.org.tr/tr/1/1/expo-hakkinda#.UfT76tJ7IrA

ilginizi cekebilir

Expo 2016 Antalya için İndirim kuponları

2016 yılında ülkemizde yapılacak olan expo 2016 antalya için hızla yapılanma devam ederken 23 Nisan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]