Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Expo 2016 Antalya’nın ülkemize kazandıracakları nelerdir?

Expo 2016 Antalya’nın ülkemize kazandıracakları nelerdir?

Bu büyük organizasyon ile ülkemiz hem kendi içerisin de hem de dışarıya karşı pek çok şey kazanacak bunlardan kısaca bahsetmek istiyoruz. Çünkü bu organizasyonun ülkemize bir şey kazandırmayacağını veya getirilerinin götürüleri karşısında az olduğunu savunanlar var. Bu görüşlerin yanlış olduğunu ve neden yanlış olduklarını şöyle açıklayabiliriz.

 

–         30 farklı ülkeden 100 den fazla firma ülkemize gelecek bu organizasyon nedeniyle. Hiç bir şey kazandırmasa ülkemize gelmeleri bile ülke ekonomimize büyük bir girdi demektir.

–         Sadece oraya iş için gelen firma sayısının 100 den fazla olması bekleniyor bu işler için ekip olarak gelecekler mecburen. Minimum 3 kişi gelseler 100 * 3 : 300 kişi demek. Bunlar organizasyon boyunca ülkemizde konaklayacaklar. Bu da şimdiden Antalya’da otellerin veya konaklama yerlerinin doluluk oranın artması demek. Buradan da büyük bir getiri ülke ekonomisine kazandırılmış olacak.

–         Expo için Antalya’ya daha geniş ve temiz karayolları, çere düzenlemeleri, uzun süre beklide sonsuza kadar Antalya’ya hizmet edecek bir fuar alanı, fuar alanın çevresine çocuk parkları, yürüyüş yolları, seyir tepeleri, ışıklandırmalar gibi sayısız yatırım yapılacak ve Antalya daha gelişmiş, gelişmeye ve yükselmeye açık bir şehir haline getirilmiş olacak.

–         Fuar açık kaldığı süre boyunca Milyonlarca ziyaretçi çekecek. Bunların ülkemize girmesi, gezmesi ve konaklaması ile ülke ekonomisi büyüyecek. Bu çok ciddi bir rakam arkadaşlar. Basit ve ciddi bir örnek ile açıklamak gerekirse 2012 – VENLO – Netherlands da yapılan fuara 2 milyondan fazla ziyaretçi gelmiş. Bu rakama BIE sayfasından ulaşılabilir. Bizim tahminimiz ise bizim ülkemizin o tarihlerde hem yaz ayına yavaş yavaş giriyor olması, turistik yapısıyla ön planda olması, deniz kum, güneş üçlemesini en iyi şekilde barındırması, kesme çiçek ticareti olarak çok hızlı gelişiyor olması, pek çok bitkinin endemik olarak ülkemizde yetişiyor olması, 7 orjine ayrılmış bitki coğrafyasından 2 tanesini birden barındırıyor olmamız gibi pek çok nedenden dolayı bizim fuarımızın ziyaretçi sayısının beş milyona yaklaşması ve geçmesi planlanıyor.

–         Bu organizasyon süresince pek çok kişiye istihdam sağlanmış olacak.

–         Antalya’nın ve ülkemizin tanınırlığı artacak.

–         Ülkemize yeni yatırımlar gerçekleşecek. Yeni firmalar gelecek ve bayilikler açacaklar, üretim yerleri oluşturacaklar ve yeni kişilere istihdam fırsatı doğacak.

 

–         Ülkemiz firmalarının yurt dışına açılmaları kolaylaşacak. Daha çok iş fırsatı doğacak.

 

Bu şekilde bu listeyi daha fazla uzatabiliriz. Bazı arkadaşlar sadece Antalya ilinin kazanacağını düşünmüş bu da yanlış bir düşünce. Ülkemiz pek çok bitkinin endemik yeri olduğu için fuarı ziyaret edenler ülkemizin farklı yerlerin de yetişen bu bitkileri yerlerin de görmek içinde seyahat edecekler. Ama bu rakamın yani kaç kişinin seyahat edeceği şuan için tahmin edilememektedir.

 

Daha fazla bilgi için Expo 2016 Antalya yazı dizimizi okuyun.

https://www.ziraatfakultesi.net/expo2016-antalya.html

ilginizi cekebilir

Expo 2016 Antalya için İndirim kuponları

2016 yılında ülkemizde yapılacak olan expo 2016 antalya için hızla yapılanma devam ederken 23 Nisan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]