Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancılık Sınavı

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancılık Sınavı

Arkadaşlar zirai ilaç bayilik sınavı ile ilgili bilgiler açıklandı.

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancılık Sınavı başvuru tarihi: 23 Kasım 2015 – 15 Ocak 2016 tarihleri arasında müracaatlarını Bakanlık il müdürlükleri üzerinden yapacaklar.

Sınav tarihi ve yeri: 26 Mart 2016 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır.

Tüm detaylar

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, bitki koruma ürünlerinin toptan ve perakende satışını yapmak isteyen ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenleri için bayilik ve toptancılık sınavı, 26 Mart 2016 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır.

Zirai mücadele uygulamalarındaki etkinlikleri sebebiyle insan ve çevre sağlığı açısından önemli bir role sahip olan bitki koruma ürünü satışı yapan bayiler, sadece bu ürünleri toptancıdan alıp perakende olarak üreticilere satan kişiler değil, aynı zamanda bitki koruma ürünü ve ilaçlama makinesinin nasıl kullanılacağı, ilaçlamanın ne zaman yapılacağı, çevre sağlığının nasıl korunacağı gibi konularda üreticilere hem rehberlik etmekte hem de bitki koruma ürünlerinin kayıtlarını tutarak bunların izlenmesini de imkan sağlamaktadır.

Bitki koruma ürünleri bayiliği yapacak olan bu kişilerin standartlarının yükseltilmesi ve bayilik hizmetlerinin kalitesinin artırılması amacıyla 2007 yılında yürürlüğe giren “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmelik” ile bitki koruma ürünü bayilik veya toptancılığı yapmak isteyen ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenlerine, Bakanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şartı ile bayilik veya toptancılık yapma yetkisi verilmektedir.

Sınava girmek isteyen adaylar, müracaatlarını Bakanlık il müdürlükleri üzerinden 23 Kasım 2015 – 15 Ocak 2016 tarihleri arasında yapabileceklerdir.

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancılık Sınavı Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) tarafından yapılacaktır. Sınav soru sayısı 80 adet olup, sınav süresi 100 dakikadır. Sınava girecek adayların buna göre sınava hazırlanmaları önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​

KAYNAK: http://www.tarim.gov.tr/Sayfalar/Detay.aspx?OgeId=385&Liste=Duyuru

 

 

ilginizi cekebilir

Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Eğitimi İlanı

TARIM SİGORTALARI HAVUZU EKSPERLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENECEKTİR     Tarım Sigortaları Kanunu (Kanun No: 5363) kapsamında, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]