Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Monthly Archives: Eylül 2013

Göz aşısı nedir ve göz aşısı nasıl yapılır

Göz aşısı nedir ve göz aşısı nasıl yapılır gibi pek çok sorunuzun yanıtını bu videodan bulabilirsiniz. Umarım beğenirsiniz.

Daha fazla oku

Kentsel peyzaj planlama ders notu

Peyzaj mimarlığı – Kentsel peyzaj planlama ders notu yer almaktadır bu paylaşımda. Peyzaj mimarlığı bölümün de öğrenim gören arkadaşlarımızın fazlasıyla işine yarayacaktır.

Daha fazla oku

Tuli Sığır ırkı – Tuli cattle

Tuli Sığır ırkı – Tuli cattle   Kökenleri Doğu Afrika’ya kadar uzanan bir sığır ırkı olan Tuli Sığırı 1942 dönemine kadar pek fazla bakıma tabi tutulmayan, bazı dayanıklı yönleri için beslenen bir ırktı. 1942 yılında Len HARVER isimli bir çalışan sığırların bakımsız kalması sonucu verimsiz olduklarını gözlemler1945 yılında 3000 hektarlık bir alanda 20 Tuli Sığırı ile bir sığır işletmesi kurar. …

Daha fazla oku

Tarımsal yapılar ve sulama – Su kaynaklarının planlanması ders notları

Tarımsal yapılar ve sulama – Su kaynaklarının planlanması ders notları yer almaktadır bu paylaşımımız da. Umarım işlerine yarayacaktır.

Daha fazla oku

Fidan üretim tekniği

Bu video ile fidan nasıl üretilir, fidan üretme tekniği nedir gibi pek çok sorunuza yanıt bulabileceksiniz. Umarım beğenirsiniz arkadaşlar.

Daha fazla oku

Toprak bilgisi ders notları

Toprak bilgisi ders notları yer almaktadır bu paylaşım da. Ziraat fakültelerinin toprak bilimi ve bitki besleme bölümü ile beraber tarla tarımı ve bahçe bitkileri de alan dersi olarak galiba toprak dersi alıyor. Bu ders notu işlerine fazlasıyla yarayacaktır umarım.

Daha fazla oku

Sussex Sığır ırkı – Sussex cattle

  Sussex Sığır ırkı – Sussex cattle   Güney İngiltere’de yetiştirilen bir sığır ırkı olan Sussex Sığırı bu gölgede bulunan Horsted Keynes yöresindeki bir ormanlık alandan ismini almıştır. Sussex Sığırının ataları olarak Kırmızı Sığırlar gösterilmektedir. Kırmızı Sığır ırkı içerisinde ise adına aşina olduğunuz Hereford, Lincoln Red, Red Poll North Devon gibi sığır ırkları bulunmaktadır. İlk kez birliği 1974 yılında kurulan Sussex …

Daha fazla oku

Tarla bitkileri yetiştirme ders notu

Tarla bitkileri yetiştirme ders notuyer almaktadır bu paylaşımda içerisin de ayrıca yem bitkileri ders notu da yer almaktadır.

Daha fazla oku

Cevizde kabuk aşı nasıl yapılır?

Bu video ile cevizde kabuk aşı nasıl yapılır ceviz nasıl aşılanır gibi pek çok bilgiyi bulabileceksiniz. Umarım beğenirsiniz.

Daha fazla oku

Ekoloji ders notları

Ekoloji ders notları sunulmuştur bu paylaşımda sizlere arkadaşlar. Ziraat fakültesinde pek çok bölüm de ekoloji dersi yer almaktadır. Umarım bu kaynak işinizi fazlasıyla görecektir.

Daha fazla oku

Bandırma koyun ırkı

Bandırma koyun ırkı Bandırma Koyun Irkı Siyah Başlı Alman Et Koçları ile Kıvırcık Koyun Irkının çiftleştirilmesi ile elde edilen melez bir koyun ırkıdır. Balıkesir Bandırma da bulunan Marmara Hayvancılık Araştırma Enstitüsünde melezleştirilmiş ve damızlık olarak kullanılmaya başlanmıştır. Döl verimleri anneleri olan Kıvırcık Koyun Irkından daha yüksektir. Genellikle Güney Marmara bölgesinde yetiştirilen bir koyun ırkıdır. Bandırma koyun ırkının kafaları siyah renkte, …

Daha fazla oku

Yaban mersini – Likapa notları

Yaban mersini – Likapa ile ilgili pek çok bilginin yer aldığı bir sunumdur bu arkadaşlar. İçerisinde Yaban mersini – Likapa nedir, Yaban mersini – Likapa nasıl yetiştirilir, Yaban mersini – Likapa besleme gibi pek çok bilgiyi bulabilirsiniz.   https://docs.google.com/file/d/0B98fAj0-ZwJwcFpJemhOb3ZzbHM/edit?usp=sharing

Daha fazla oku
© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]