Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net

Monthly Archives: Temmuz 2013

Kaynak envanter ve analizi ders notları

Bu paylaşımda Kaynak envanter ve analizi ders notları sizlere sunulmaktadır. Bu dersi alan ziraat mühendisi arkadaşlarımızın tüm isteklerini karşılayacak dolgunlukta bir sunumdur.

Daha fazla oku

Proje masraflarının hesaplanmasına ilişkin sorular

Arkadaşlar bu sunumda sizlere Proje masraflarının hesaplanmasına ilişkin sorular sunulmaktadır. Bu pdf dosyasının içerisinde Proje masraflarının hesaplanması vize soruları ve ya Proje masraflarının hesaplanması örnek soruları olabilir. Bu ders için örnek soru görmek isteyen arkadaşların işine yarayacaktır.

Daha fazla oku

Su ürünleri ders notları

Bu sunum da su ürünleri ders notları yer almaktadır. Su ürünleri mühendisliğin de öğrenim gören arkadaşlarımızın umarım işine yarar.

Daha fazla oku

Ziraat fakültesi mezunu ne diploması alır?

Evet arkadaşlar bu soru herkesin kafasını bir hayli kurcalayan bir mesele bizde bu konu hakkında yorum yapmak istedik. Ziraat fakültelerinden mezun olan arkadaşlar ”tekniker” ünvanı ALMAZLAR. Çünkü tekniker ünvanı iki yıllık fakülteleri veya bölümleri bitiren arkadaşlarımıza verilen bir ünvandır. Ziraat fakültelerini bitiren arkadaşlarımız ZİRAAT MÜHENDİSİ – BİTKİ KORUMA mezunu şeklinde yani sonunda bitirdiği bölümü belirten bir diploma alacaktır. Ama bu …

Daha fazla oku

Simental sığır ırkı – ( Sarı alaca sığır ırkı ) – simmental cattle

Simental sığır ırkı  Aslında bu isim Türkçemize yalnış geçmiş sığır isimlerinden orjinalin de isim simmental sığır ırkı olmalı. Çünkü yabancı ismi simmental cattle dir bu sığır ırkının. İsviçre’de yetiştirilen bir sığır ırkı olan ve halk tarafından “Lekeli İnek” olarak adlandırılan Simental Sığır Irkı etçil ve sütçül özelliklerini bir arada taşımasından dolayı oldukça fazla tercih edilen bir ırktır. Kombine verimi olarak üst düzeyde …

Daha fazla oku

Tarımda yeniliklerin yayılması ve benimsenmesi ders notları

Bu ders galiba tarımsal yayım ve iletişim dersinin notları ama içerisinde Tarımda yeniliklerin yayılması ve benimsenmesi ders notları yazıyordu bizde bu sebeple bu şekilde paylaştık.  Umarım işinize yarayacaktır.

Daha fazla oku

Shorthorn sığır ırkı – ( Shorthorn cattle )

Shorthorn sığır ırkı İngiltere’nin Durham ile York Bölgesi civarında yaşayan bir sığır cinsi olan Shorthorn Sığırı 18 yy.da Durham ile Shorthorn sığır ırklarının melezleştirilmesi sonucu etçil özellikleri olan bir sığır ırkı ortaya çıkmıştır. Charoliais ırkı ile melezleştirilen Shorthorn ABD’ye götürülerek burada hem et verimi bakımından hem de süt verimi açısından kullanılmıştır. Ayrıca son dönemlerde Kırmızı Holstein ırkı ile melezleştirilerek süt …

Daha fazla oku

Süt sığırların da döl veriminin iyileştirilmesi ders notları

Bu sunum da Süt sığırların da döl veriminin iyileştirilmesi ders notları sizler için paylaşılmaktadır. Ziraat fakültelerinin zootekni bölümün de öğrenim gören arkadaşlarımızın umarım işlerine yarayacaktır.

Daha fazla oku

Senepol sığır ırkı – ( Senepol cattle )

Senepol sığır ırkı  1918 yılında Senagal’in N’dama Sığır Irkı ile İngiltere’nin Red Poll Sığır ırkının melezleştirilmesi sonucu elde edilen bir sığır ırkı olan Senapol Sığırı sıcaklığa, hastalıklara ve böceklere karşı oldukça dirençli olmasından dolayı üretilmeye devam edilmiş ve günümüze kadar gelmiştir. 1997 yıllarında “Senapol Cattle breeders Association” adı ile ilk birliği kurulan ırkın 14.000 adet kayıtlı nüfusu bulunmaktadır. Günümüzde dünya …

Daha fazla oku

Su ürünleri mühendisliği – Balık üretimi ders notları

Bu paylaşımda Su ürünleri mühendisliği – Balık üretimi ders notları yer almaktadır. Su ürünleri mühendisliğin de okuyan arkadaşların umarız işlerine yarar.

Daha fazla oku

Santa gertrudis sığır ırkı – ( Santa gertrudis cattle )

Santa gertrudis sığır ırkı Texas bölgesinde yetişmeye başlayan Santa Gertrudis Sığırı 1920 yıllarında Shorton Sığır Irkı ile Brahman Sığır Irkının melezleştirilmesi sonucu ortaya çıkan bir erkek buzağı ile başlayan bir geçmişe sahip olduğu düşünülmektedir. Adını aldığı Santa Gertrudis bölgesi aslında bir İspanya Kralı tarafında verilen bir addır. Bu sığır ırkı 1940 yılında Saf Kan bir ırk olarak kabul edilmiştir.

Daha fazla oku

Hayvan yetiştirme ilkeleri ders notu

Bu paylaşımda Hayvan yetiştirme ilkeleri ders notu sizler için paylaşılmıştır. Ziraat fakültelerinin zootekni bölümün de öğrenim gören arkadaşların işine yarayacaktır.

Daha fazla oku
© Copyright 2012 - 2015, Ziraatfakultesi.Net - [ Ziraat fakültesi - Ziraat ders notları - Zirai videolar - Ziraat sınav soruları - Tarımsal videolar ]